Nowy Amazon Connector dla BPA Platform

Nowy Amazon Connector zapisuje i pobiera dane do i z Amazon Seller Central poprzez nowe Selling Partner API (SP-API).

Z przyjemnością ogłaszamy wydanie nowego Amazon Connector v1.0 dla BPA Platform, który zapewnia prosty sposób na połączenie Amazon Seller Central z systemami zewnętrznymi przez BPA Platform i z nowym Selling Partner API (SP-API).

Amazon Connector umożliwia sprzedawcom zapisywanie i pobieranie danych do i z rynków Amazon Seller Central, w tym zamówień sprzedażowych, informacji o produktach, poziomów zapasów i cen.

Selling Partner API (SP-API) jest następcą Amazon Marketplace Web Service (Amazon MWS), który został wycofywany i nie jest już dostępny po 31 marca 2024 roku. Amazon zachęca wszystkich deweloperów MWS do migracji na SP-API, aby uniknąć przerw w świadczeniu usług.

Według Amazona, uruchomienie SP-API reprezentuje następną generację API dla programowego dostępu do funkcji Amazona dla sprzedawców. Wszystkie nowe rozwinięcia odbywają się w SP-API, w tym kilka ulepszonych funkcji ochrony danych i bezpieczeństwa.

BPA Platform Amazon Connector

Amazon Connector v1.0 eliminuje potrzebę programowania i skryptów, oferując łatwy w użyciu interfejs użytkownika do zapisywania i pobierania danych do i z rynków Amazon Seller Central za pomocą SP-API. Umożliwia to sprzedawcom synchronizację danych między ich sklepami Amazon a dowolnymi systemami zewnętrznymi, które używają, w tym:

 • Pobieranie i odzyskiwanie zamówień sprzedażowych
 • Pobieranie i odzyskiwanie informacji o produktach
 • Aktualizację zmian w zasobach magazynu, tj. poziomy zapasów i cen
 • Aktualizację zmian statusu zamówienia
 • Uzyskiwanie raportów o aktywności na rynku

Dane są walidowane przy użyciu zasad biznesowych określonych przez Amazon, tak aby dane nie mogły zostać przypadkowo uszkodzone przez brak znajomości tych zasad.

Zamówienia zrealizowane przez Amazon (FBA) – usługa, w ramach której Amazon zajmuje się przechowywaniem, pakowaniem i wysyłką, obsługą klienta i zwrotami – są obsługiwane natywnie w Amazon Connector.

Zamówienia zrealizowane przez sprzedawcę (FBM) – gdy sprzedawcy listują produkty w sklepach Amazon, ale zarządzają wszystkimi kwestiami magazynowania, wysyłki i obsługi klienta niezależnie – są obsługiwane, jeśli odpowiadające konto Prywatnego Dewelopera SP-API ma przyznane przez Amazon uprawnienia do Bezpośredniej Wysyłki do Konsumenta.

Jeśli aktywność na rynku wymaga pobrania Osobistych Informacji Identyfikacyjnych (PII), np. wymagań dotyczących realizacji zamówień lub raportów, to możliwość dostępu do takich danych jest regulowana przez polityki Amazona. W takich scenariuszach klient musi uzyskać konto Prywatnego Dewelopera SP-API z przyznanym przez Amazon uprawnieniem do Bezpośredniej Wysyłki do Konsumenta. Bez tego uprawnienia nie jest możliwe pobranie danych PII.

Inne uprawnienia ról są dostępne w profilu konta Amazon, które pozwalają na dostęp do dodatkowych rodzajów treści danych. Użytkownicy powinni odwołać się do dokumentacji Amazon SP-API po więcej szczegółów.

Podstawowe funkcje Amazon Connector v1.0

 • Połączenie z Amazon Selling Partner API (SP-API) w celu komunikacji ze sklepem Amazon
 • Synchronizacja danych między sklepem Amazon a systemami zewnętrznymi
 • Możliwość przeciągania i upuszczania do mapowania danych BPA Platform do sklepu Amazon
 • Wizualne linki do łatwej identyfikacji mapowań między przychodzącymi danymi źródła XML a wychodzącymi danymi, które mają być wysłane do Amazon
 • Możliwość zapisywania częściowych połączeń, aby użytkownicy mogli albo dokończyć konfigurację w innym czasie, albo wyeksportować połączenie bez jego aktualnych danych uwierzytelniających

Wymagania systemowe

 • Amazon Connector v1.0 wymaga, aby przed instalacją zostało zainstalowane oprogramowanie BPA Platform 2021 lub nowszy.
 • Amazon Connector v1.0 jest obsługiwany na wersjach Microsoft Server 2016 i wyższych. Instalacja i konfiguracja nie są obsługiwane na Windows Server 2012 lub Windows Server 2012 R2.

Partnerzy i użytkownicy końcowi mogą pobrać Amazon Connector i białą księgę w Strefie Partnera.